Kategorijos

Bronius Sutkus

Bronius Sutkus (vok. Bruno Sutkus, g. 1924 m. gegužės 14 d. Karaliaučiuje, Rytų Prūsija) – lietuvių kilmės vokiečių Vermachto snaiperis, rašytojas.

Biografija

Gimė Karaliaučiaus priemiestyje Tanenvaldėje. 1938 m. įstojo į jaunimo organizaciją Hitlerjugend. Dalyvavo Antrajame pasauliniame kare. Nuo 1943 m. rugpjūčio iki gruodžio Vilniuje buvo ruošiamas kaip snaiperis. Kaip 68-osios pėstininkų divizijos snaiperis buvo nusiųstas į Rytų frontą. Ten tarnavo apie pusę metų, nukovė 209 sovietų karius.

Pokario metais gyveno Lietuvoje, užmezgė kontaktus su Lietuvos partizanais. Buvo persekiojamas ir suimtas sovietinio saugumo. Jam buvo siūlyta dirbti sovietinėje snaiperių mokykloje, atsisakęs jis buvo ištremtas į Sibirą, kur praleido 22 metus. Po tremties grįžo ir gyveno Vilniuje. Po Sovietų Sąjungos subyrėjimo (1991 m.) skaitė paskaitas apie snaiperio veiklą karo sąlygomis.

1997 m. emigravo į Vokietiją.

Parašė knygą „Snaiperis: snaiperio karo dienoraštis“, kurioje išsamiai aprašo savo įvairiapusišką snaiperio patirtį, įgytą fronte.

Bibliografija

Saulius Šaltenis. „Karo meistras“ // „Lietuvos aidas“, Nr. 93 (6814), 1995 m. gegužės 6 d.
Gražina Ašembergienė. „209 kartus gyvas“ // „Respublika“, Nr. 284 (1694), 1995 m. gruodžio 4 d.Palikite komentarą

  

  

Galite naudoti šiuos HTML kodus

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>