Kategorijos

Antanas Ramonas

Antanas Ramonas (1947 m. lapkričio 30 d. Kurmiai, Klaipėdos rajonas – 1993 m. spalio 30 d. Vilnius) – Lietuvos prozininkas ir eseistas.

Biografija

Pagal dokumentus gimęs 1948 m. sausio 1 d. Baigė Vilniaus universitetą, kur studijavo anglų kalbos bei literatūros kursus. Dirbo Meno muziejuje ir žurnalo „Metai“ redakcijoje. Palaidotas Bernardinų kapinėse.

Kūrybos bruožai

Jis pats yra „vidinės emigracijos“ rašytojas. Daugiausia jo tekstų yra nostalgiški ir elegiški kūriniai. Pagrindinės kūrybos temos – miesto kraštovaizdžiai, mus supanti aplinka, pojūčiai, gyvenimo prasmė. Autorius savo kūriniuose daugiau dėmesio kreipia į detales, dažnai jo kūryboje galima rasti filosofinių klausimų. Jo proza paprasta ir nesunki, lengvai skaitoma.

1984 ir 1988 metais išėjo du jo novelių rinkiniai ir apysaka „Balti praėjusios vasaros debesys“. Pirmasis jo kūrinių rinkinys „Šiaurės vėjas“ apdovanotas Antano Jonyno premija kaip geriausias prozos debiutas. Po autoriaus mirties išleistas ir kitas novelių bei apsakymų rinkinys „Mikelis“, kurio pagrindiniu veikėju tapo Vasilijus Aleksejevičius Rotkirchas.

Bibliografija

Šiaurės vėjas (novelės). – Vilnius: Vaga, 1984.
Lapkričio saulė (novelės). – Vilnius: Vaga, 1989.
Balti praėjusios vasaros debesys (apysaka). – Panevėžys: Baltoji varnelė, 1991.
Ramybės kalva. – Vilnius: 7 meno dienos, 1997.
Vilniaus legendos (pasakos), 2001.Palikite komentarą

  

  

Galite naudoti šiuos HTML kodus

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>