Kategorijos

Arkadijus Vinokuras

Arkadijus Vinokuras (g. 1952 m. Kaune) – teatro ir judesio meno aktorius – pedagogas, žurnalistas ir rašytojas. Dirba ir gyvena Vilniuje.

Biografija

1969 – 1972 lanko Modrio Tenisono pantomimos mokyklą prie Kauno muzikinio teatro.
1971 areštuojamas už Baltijos valstybių jaunimo antisovietinės organizacijos kūrimą.
1972, po R. Kalantos susideginimo, Pantomimos mokykla uždaroma.
1973 baigia eksperimentinės pantomimos kursus prie Maskvos teatrinio meno instituto (GITIS). Sugrįžus į Kauną, už dalyvavimą R. Kalantos susideginimo metinių minėjime uždaromas į karo ligoninę.
1974 pašalinamas iš Kauno J. Gruodžio muzikos mokyklos.
1975 išvyksta gyventi į Izraelį.
1976 atvyksta į Švediją. Imasi žurnalistinės veiklos.
1978 – 1979 tarnyba Izraelio gynybos pajėgose. Sugrįžta į Švediją, dalyvauja Švedijos lietuvių veikloje, vaidina teatruose, dirba Švedijos radijo lietuviškų laidų atsakingu redaktoriumi, bendradarbiauja „Laisvosios Europos“, Vatikano, Vakarų Vokietijos, Norvegijos radijo stotyse. Dirbo Švedijos televizijoje kaip politikos apžvalgininkas Lietuvos temomis.
1980 tapo Švedijos piliečiu.
1988 Baltijos valstybių „Helsinkio grupės“ viceprezidentas.
Nuo 1991 „Lietuvos informacinio centro“ Stokholme vienas iš įkūrėjų. Kaip radijo ir televizijos žurnalistas dalyvauja tarptautiniuose aukščiausio lygio susitikimuose ir konferencijose. Yra buvęs Krašto apsaugos departamento, vėliau – Krašto apsaugos ministro oficialus atstovas Skandinavijos valstybėse ir Anglijoje. Rašo apie Lietuvą Švedijos dienraščiuose, bendradarbiauja Lietuvos spaudoje, elektroninėje žiniasklaidoje. Skaito paskaitos apie neverbalinę komunikaciją Lietuvoje ir Švedijoje.
2002 m. Lietuvos Prezidento dekretu, už nuopelnus Lietuvai, išimties tvarka suteikta Lietuvos pilietybė.

Knygos

1999 metais išleistos 4 knygos vaikams:
Aguonos
Tikra pasaka
Vienišas žibintas
Raudona nosis

2002 metais išleista knyga vaikams:
Tadas ir Misteris Arkadas – (2002 m.) eiliuota komiksų knyga, (Iliustravo Aušra Chlevickaitė–Vinokur). Trys leidimai 2002, 2005, 2007.

2008 metais išleista knyga:
Eroto glėbyje – knyga skirta suaugusiemsPalikite komentarą

  

  

Galite naudoti šiuos HTML kodus

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>